Bestyrelsen

Formand for bestyrelsen, Villy Helleskov
Formand
Villy Helleskov
Rønnebærvænget 1
8660 Skanderborg
Tlf. 40 28 77 03
E-mail: helleskov@hotmail.dk

Tidligere hospitalsdirektør på Skejby Sygehus

Bente Strager
Næstformand og sekretær
Bente Strager
8680 Gl. Rye
Tlf. 21 49 92 84
E-mail: strager@live.dk

Tidligere direktør på Social- og Sundhedsskolen i Silkeborg

Kasserer
Anders Christiansen
8220 Brabrand
Tlf. 25 88 82 08
E-mal: anders.ring.christiansen@gmail.com

Statsautoriseret revisor

Line Rudbæk
Medlemsansvarlig
Line Rudbæk
8660 Skanderborg
Tlf. 21 76 80 60
E-mail: lru@km.dk

Sognepræst i Skanderborg

Gitte Holleufer
Gitte Holleufer
8600 Skanderborg
Tlf. 86 52 44 50
E-mail: holleufer@mail.tele.dk

Sygeplejerske

 

Søren Erik Pedersen
Søren Erik Pedersen
Nr. Vissing, 8660 Skanderborg
Tlf. 40 20 61 25
E-mail: s.erik.pedersen@skanderborg.dk

Gårdejer og byrådsmedlem i Skanderborg

Sanne Rubinke
Sanne Rubinke
8300 Odder
Tlf. 28 57 42 36
E-mail: sanne.rubinke@gmail.com

Socialrådgiver og daglige leder i Økologiens Have

 

Troels Dolmer
Suppleant
Troels Dolmer
8660 Skanderborg
Tlf. 23 92 55 51
E-mail: ttdolmer@gmail.co

Tidligere praktiserende læge og mangeårig formand for Støtteforeningen

 

Suppleant
Niels Rosenberg
8300 Odder
Tlf. 24 86 55 10
E-mail: niels.rosenberg@odder.dk

Virksomhedskonsulent – medlem af Odder Byråd og opstiller til folketinget for Det Konservative Folkeparti