Bestyrelsen

Formand for bestyrelsen, Villy Helleskov
Formand
Villy Helleskov
Rønnebærvænget 1
8660 Skanderborg
Tlf. 40 28 77 03
E-mail: helleskov@hotmail.dk

Tidligere hospitalsdirektør på Skejby Sygehus

Søren Erik Pedersen
Næstformand 

Søren Erik Pedersen
Nr. Vissing, 8660 Skanderborg
Tlf. 40 20 61 25
E-mail: s.erik.pedersen@skanderborg.dk

Gårdejer og byrådsmedlem i Skanderborg

Sekretær

Mogens Bjerggaard
8660 Skanderborg

Tlf. 28 88 28 60
E-mail: mb@skanlaw.dk

Advokat i Skanderborg

Kasserer
Anders Christiansen
8220 Brabrand
Tlf. 25 88 82 08
E-mal: anders.ring.christiansen@gmail.com

Statsautoriseret revisor

Medlemsansvarlig
Line Rudbeck
8660 Skanderborg
Tlf. 21 76 80 60
E-mail: lru@km.dk

Sognepræst i Skanderborg

Gitte Holleufer
Gitte Holleufer
8660 Skanderborg
Tlf. 86 52 44 50
E-mail: holleufer@mail.tele.dk

Sygeplejerske

 

 

Niels Rosenberg
8300 Odder
Tlf. 24 86 55 10
E-mail: niels.rosenberg@odder.dk

Jobkonsulent og mangeårig byrådsmedlem i Odder

 

Troels Dolmer
Suppleant
Troels Dolmer
8660 Skanderborg
Tlf. 23 92 55 51
E-mail: ttdolmer@gmail.co

Tidligere praktiserende læge og mangeårig formand for Støtteforeningen